Badania technologiczne

Rozwój cywilizacyjny wymusza zapotrzebowanie na nowe nośniki, które są w stanie pomieścić coraz więcej informacji. W związku z tym producenci prześcigają się w produkcji szybszych i bardziej pojemnych nośników. Każdego dnia produkowane są nowe modele dysków, kart pamięci, pendrive i innych nosników informacji. Wdrażane są nowe rozwiazania np. dyski wypełnione helem, z nowymi metodami zapisu, nowe moduły pamięci, nowe kontrolery itp.
Specjalistyczne narzędzia, z których korzystają firmy odzyskujące dane, zawsze pozostają nieco z tyłu ze względu na proces rozpoznania i wdrożenia nowych rozwiązań umożliwiających odzyskanie danych z najnowszych nośników.
Arvika Data Recovery prowadzi własne badania technologiczne nad nowymi nośnikami. Ze względu na ich złożoność, konieczność inwestycji finansowych oraz zasobów ludzkich, jako jedno z nielicznych laboratoriów na świecie prowadzimy tego typu badania. Nasze laboratorium nie czeka wielu miesięcy lub nawet lat do momentu pojawienia się oficjalnego wsparcia dla nie wspieranych modeli. Dzięki temu cały proces odzyskiwania jest znacznie szybszy, a przede wszystkim możliwy dla wielu nośników, które nie są oficjalnie wspierane przez żadne narzędzia do odzyskiwania danych.

Setki rozwiązań opracowanych przez nasze laboratorium zostało udostępnione branży „data recovery”, dzięki czemu mogą z nich korzystać laboratoria z całego świata. Jest nam niezmiernie miło, gdy widzimy że dzięki naszym rozwiązaniom kolejne dane trafiają do Klientów.