Badania technologiczne

Arvika Data Recovery prowadzi własne badania technologiczne – nie jesteśmy pośrednikiem i nie wysyłamy nośników do firm trzecich, a Państwa dane są odzyskiwane bezpośrednio u nas. Dzięki temu cały proces jest znacznie szybszy, niż u konkurencji, a my jesteśmy w stanie kontrolować cały jego przebieg, gwarantując tym samym najwyższy standard naszych usług.

Chip-off

Jesteśmy jednym z nielicznych laboratoriów danych w Polsce dysponujących technologią pozwalającą na odzysk danych metodą CHIP-OFF. Metoda ta jest dedykowana urządzeniom mobilnym oraz wszelkim nośnikom danych opartym o technologię flash, które uległy uszkodzeniu.
W ramach tej metody wylutowuje się kości pamięci i wykonuje ich kopie binarne. Proces ten jest skomplikowany i czasochłonny, ale w niektórych przypadkach jest to jedyna metoda pozwalająca odzyskać dane. Trzeba jednak pamiętać, że jest to proces nieodwracalny – po wylutowaniu kości pamięci dysk lub telefon nie będzie już nigdy sprawny.

Monolity – baza nośników

Z duma przyznajemy, że Arvika Data Recovery to jedno z nielicznych laboratoriów danych w skali świata, które zajmuje się odzyskiem danych z pamięci monolitycznych. Przez lata prowadzenia działalności mieliśmy do czynienia z wieloma monolitycznymi modułami pamięci. W związku z brakiem standaryzacji tego typu nośników danych każdy przypadek musieliśmy traktować indywidualnie. Poniżej prezentujemy Państwu uzupełnioną zdjęciami, stale aktualizowaną listę monolitów, nad którymi pracowaliśmy.

Urządzenia

Laboratorium danych Arvika Data Recovery dysponuje najnowszymi urządzeniami i profesjonalnym oprogramowaniem pozwalającymi badać stan techniczny i odzyskiwać dane z najróżniejszych nośników danych. Pozwalają one osiągnąć niezwykłą precyzję pracy i najwyższą jakość świadczonych usług. Poniżej mogą Państwo obejrzeć kilka z nich.

Laboratorium

Jako jedna z nielicznych firm w kraju dysponujemy własnym laboratorium odzyskiwania danych. Dzięki niemu jesteśmy w stanie nie tylko maksymalnie skrócić czas pracy, ale też świadczyć usługi, których próżno szukać u konkurencji.

Komora laminarna

Dzięki komorze laminarnej nasze laboratorium jest w stanie zapewnić warunki tzw. clean room, dzięki którym możemy na miejscu dokonywać napraw uszkodzeń mechanicznych dysków twardych, bez narażania ich na zanieczyszczenia pyłowe oraz niekorzystne warunki temperaturowe i wilgotnościowe.