Odzyskiwanie danych z serwera

Patrząc z czysto technicznego punktu widzenia, serwery to nic innego jak duże (czasem wręcz ogromne) macierze dysków twardych. Zatem podobnie jak w ich przypadku Arvika Data Recovery pomoże przywrócić utracone z nich dane – niezależnie od tego, czy jest to serwer firmowy, czy usługowy.

Serwer w firmie

Usługi przechowywania plików, poczty internetowej, baz danych, zdjęć, usługi VPN, serwery wirtualne, dane logowania do systemów, aplikacje online… wszystkie z tych usług są oparte na serwerach. Można założyć, że niemal w każdej firmie usługi są zarządzane przez serwer. Nie ma znaczenia czy jest to serwer oparty na platformie Windows Server, czy jednej z wielu dystrybucji Linuxa. Maszyny te potrzebują ogromnej ilości przestrzeni dyskowej do przechowywania danych, zazwyczaj zbudowane są na bazie wielu dysków (HDD lub SSD) połączonych sprzętowo lub programowo w macierz RAID, aby zredukować do minimum ryzyko wystąpienia awarii i braku dostępu do danych. 

Serwery usług

Do tej kategorii serwerów należą np. komputery przechowujące strony internetowe – może to być serwer dedykowany lub ze współdzielonymi zasobami. Dostawca usług zazwyczaj zapewnia niemal 100% bezawaryjność, jednak są sytuacje losowe, w których dochodzi do utraty danych. 

Laboratorium Arvika Data Recovery oferuje usługi przywracania danych w razie awarii serwera, niezależnie od powodu awarii i jej skali.