Goodram PX500 – nowy król laboratoriów

W ostatnich miesiącach znacznie wzrosła liczba dysków Goodram PX500 trafiających do naszego laboratorium. Jest to popularny, budżetowy model dysku często montowany w laptopach oraz komputerach stacjonarnych. Niska cena i przyzwoite parametry odczytu oraz zapisu sprawiają, że jest chętnie wybierany przez Klientów.

Niestety, w tych modelach producent wykorzystał moduły pamięci, które bardzo szybko ulegają degradacji, czasem wystarczy kilka miesięcy pracy do momentu uszkodzenia dysku. Degradacja, czyli pojawienie się uszkodzonych sektorów oraz sektorów z powolnym odczytem doprowadza finalnie do uszkodzenia oprogramowania dysku. W wyniku tego użytkownik traci dostęp do danych.

 

 

Objawy są takie,  że dysk przestaje być widoczny w komputerze, nie jest wykrywany przez menadżer dysków, nie jest widoczny w BIOS lub jest widoczny z niepoprawną nazwą lub niepoprawną pojemnością.

Na szczęście nasze laboratorium ma rozwiązanie na ten problem. Narzędzia laboratoryjne pozwalają zregenerować oprogramowanie dysku na tyle, aby była możliwość odczytu danych. W zdecydowanej większości przypadków odzyskujemy dane na poziomie 99,9% wraz z odbudową pełnej struktury danych.

Jeśli masz taki przypadek, skontaktuj się z nami. Pomożemy.